گزارش یک کنفرانس / استودیو نشانه با مهمانان افق نو

بسم الله الرحمن الرحیم

دومین کنفرانس افق نو، در حالی برگزار شد که برخی از مهمانان به علل مختلف نتوانستند حضور پیدا کنند، البته اکثرا آمده بودند. یک ماه قبل از کنفرانس به طور اتفاقی با یک از دوستان که از مسئولین اصلی برگزاری همایش بود، از زمان کنفرانس مطع شدیم و به دلیل آشناییت قبلی که از دوسال پیش به خاطر یکی از پروژه های مستند با ایشان داشتیم توانستیم در محل کنفرانس حاضر شویم.

البته یک مسئله را باید به عرض رسانده شود که تمامی موفقیت های حاصله در این همایش تنها و تنها لطف خدا بود. به طور مثال زمان تصویر برداری ما دوشنبه و سه شنبه بود که بعد متوجه شدیم در این دو روز تصویربرداری کلا ممنوع شده. شنبه به اصرار یک تن از اعضای تیم به محل برگزاری کنفرانس مراجعه کردیم و بعد متوجه شدیم که فقط فردا امکان تصویربرداری است تا شب در هتل برگزاری کنفرانس با برخی مهمانان آشنا شدیم و گفت و گو کردیم، از جمله شیخ عمران حسین که از ایرانی ها کمتر کسی او را می شناخت و اطرافش کلا خالی بود .

همان شب اتفاقی مطلع شدیم که برای تصویربرداری مجوز نیاز هست که البته قبلا گفته شده بود که نیاز نیست این درحالی بود که ما مجوز نداشتیم و تقریبا امکانش صفر بود که بتوانیم فردا در دو سه ساعت صبح مجوز را از ناجا تهیه کنیم . کم تر از 5 دقیقه بعد اطلاع داده شد که مسئله مجوز برای تیم ها حل شده است و دیگر مجوز نیاز نیست . قرار شد فردا یک شنبه ساعت 15 به هتل مراجعه کنیم و آماده تصویربرداری شویم. یک شنبه ساعت 12 و 30 دقیقه به هتل مراجعه کردیم و یکی از بهترین لوکیشن ها که در حیاط اصلی هتل بود را گرفتیم در حالی که هنوز تیم ها نیامده بودند. جالب اینجا بود که یکی دو ساعت بعد حضور خبرنگاران در هتل با مشکل مواجه شد و آن ها نتوانستند خبر تهیه کنند. در کل کم تر از 5 تیم در آن هنگام در هتل حضور داشتند مثل Press TV .

از آنجا که تیم 2 مترجم داشت و ارتباط ما از طریق واکی تاکی با مترجم اولمان در لابی انجام می شد، توانستیم بهترین مهمانان را شکار کنیم. بعد از مصاحبه Press  TV، ما نفر دومی بودیم که با مهمان مورد نظر مصاحبه می کردیم . باقی تیم ها شاید حداکثر توانستند با سه نفر مصاحبه کنند. علت عدم موفقیتشان هم آن بود که تیمشان صرفا فنی بود و فرد هماهنگ کننده نداشتند.

به لطف خدا و تنها به لطف خدا یکی از بهترین تیم ها شناخته شدیم تا حدی که یکی از خبرنگاران Press TV این مسئله را به کلام آورد. در این میان سه بار حراست در کار تیم مداخله کرد که یک بار واقعا نزدیک بود کار ما کلا با مشکل جدی روبه رو شود که با مذاکره حل شد هرچند که طرف مقابل کلا غیر منطقی بود اما استراتژی زبان نرم جواب داد.

برای مهمانان یک بسته معرفی از استودیو نشانه و یک هدیه آماده شده بود که این دو دقیقا دقیقه 90 آمده شدند به این خاطر که برنامه یک روز جلو افتاده بود.

 

سرانجام مصاحبه ها انجام شد. روز بعد باز هم به هتل مراجعه شد اما اینبار بدون تجهیزات اصلی و صرفا با یک دوربین و یک ویس ریکوردر در آن روز نیز با سختی فراوان در مدت 12 ساعت توانستیم 4 مصاحبه انجام دهیم. قبل از تمامی مصاحبه ها مهمانان از طریق یک ویدئو با فعالیت های استودیو نشانه آشنا می شدند. ( در این جا می توانید ویدئوی مذکور را مشاهده نمایید) که برای اکثر مهمانان فعالیت ها بسیار جالب بود خصوصا فعالیت ها در زمینه بازی سازی. البته میدیا بنجامین (Medea Benjamin) اصلا به ویدئو علاقه نشان نداد چرا که او فعال صلح است. هرچند فعالیت ما مرتبط با جنگ طلبی نیست و احتمالا او منظور ما را خوب متوجه نشده.

تصاویر مصاحبه ها به همراه یک معرفی کوتاه :

 

( مرضیه هاشمی؛ زاده ایالات متحده،  از مجریان Press TV  و مستند ساز مستقل که بیش از دو دهه است که مسلمان شده است)

 

 

( پروفسر کوین برت (Kevin Barrett) وی از معروفترین شخصیت های ضد صهیونیست در آمریکا بوده و سخنرانی های وی در آمریکا نقش زیادی در افشای لابی های صهیونیستی در ایالات متحده داشته است)

 

 

( دکتر گرث پُرتر ( Gareth Porter ) کارشناس ارشد مباحث سیاسی و در سال 1970 کارشناس در مباحث امنیت ملی آمریکا بود. گرث پوتر، چند کتاب نیز تالیف کرده است)

( پروفسر استفان سایزر (Stephen Sizer)  پاپ اعظم کلیسای ویرجینیا در انگلستان، استاد دانشگاه و مبلغ الهیات و از محققین برجسته صهیونیزم مسیحی است و تا به حال چند کتاب در این زمینه تالیف کرده است)

دکتر رندی شورت (Randy Short) وی کارشناسی ارشد خود را در رشته مسیحیت و فرهنگ از دانشگاه هاروراد گرفت و سپس دکترای خود را از همین دانشگاه، در رشته ی فلسفه و مطالعات آفریقایی، آمریکایی گرفت.و تحلیل گر جنبش های دینی و اجتماعی در ایالات متحده است و قدرت سخنوری بالایی دارد.

واین مدسن (Wayne Madsen) کارشناس مربوط به سرویس های جاسوسی و امور بین الملل. مدسن در سال 2003 اعلام کرد که عربستان و آمریکا در حملات 11 سپتامبر نقش داشته اند. وی به خاطر انتشار اخبار گوناگون و انتشار اسناد سرویس های جاسوسی شهرت دارد.

آرتور الویر (Art Olivier) شهردار سابق شهر بل ولافر در کالیفرنیا و نامزد معاونت ریاست جمهوری در حزب آزادی خواه در سال 2000 است. وی تهیه کننده فیلم ” عملیات ترور در سال 2012 است. این فیلم درمورد خودزندی آمریکا است)

(سایروس مگ گلدریک (Cyrus McGoldrick )  فعال حقوق بشر و کارشناس مطالعات آسیای جنوبی است. وی مسلمان آمریکایی است که مادرش ایرانی بوده. وی قبلا در شورای روابط اسلام و آمریکا مشغول فعالیت بوده که این شورا در 34 ایالت آمریکا شعبه دارد)

میدیا بنجامین (Medea Benjamin) فعال ضد جنگ و از اعضای اصلی گروه کد پینک است. بنجامین بارها به خاطر فعالیش در آمریکا دستگیر شده است. در یکی از سخنرانی های باراک اوباما، وی که در جلسه حضور داشته به سخنان اوباما اعتراض می کند که موجب دستگیری وی می شود.

کالب ماپین (Caleb Maupin ) روزنامه نگار رادیکال و تحلیلگر سیاسی است که در نیویورک سی تی فعالیت می کند. وی عضو حزب جهانی کارگر است .

احتمالا به روز می شود.

نوشته شده توسط

یک نظر

  1. محمد

    احسنت……..مهمترین اقدام ما در زمان حال صدور انقلاب اسلامی ایران به عنوان الگوی بهینه و مطمئن آزادی خواهی به جهان است. ای کاش از چین و ویتنام هم در این کنفرانس ها شرکت می کردند

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.