• فروردین ۲۲, ۱۳۹۴
 • |
 • |
 • 17 نظر

هری پاتر حقیقت جادو

به نام خدا

هری پاتر حقیقت جادو

در “هری پاتر حقیقت جادو” یعنی آخرین قسمت از سری مجموعه ی جادوی حقیقت ، مباحثی مانند “منجی” و “آخرالزمان” بررسی میشوند. همچنین با تکیه بر مصاحبه ی نویسنده هری پاتر یعنی جی کی رولینگ ، و کنار هم قرار دادن توییت های اخیر او و همچنین سوتی مطرح داستان ، “احتمال چند نویسنده داشتن داستان” بررسی میشود…

نوشته شده توسط

17 نظر

 1. savajjad

  بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام
  بسیار هم عالی خیلی خوشحالم که تموم شد الان دارم مستند رو دانلود میکنم …
  نگران سایت شده بودیم ولی انگار مشکل بر طرف شده …
  همه موفق باشید … منتظر پروژه های جدید هستیم …
  یا علی

 2. ابوالفضل

  ببخشید مثل با این سکانس آخرتون اشتباهات و ضرراتی رو که هری پاتر و رولینگ به ادیان الهی زده رو فراموش کردین.منم قبول دارم که مجموغه ی باحالی بوده (البته از نظر سینمایی نه اعتقادی) ولی ما ارزش دوستی و خوب بودن رو تو مکتب اسلام داریم.این شفاف سازی بیشتر سینمایی بود تا اعتقادی.

 3. محمد

  سلام قسمت آخر اونطور که انتظار می رفت از نظر محتوا قوی نبود. بهتر بود که کمی هم درباره تاثیر داستانهای هری پاتر بر نظر خوانندگان یا بینندگان درباره تفکر شیعی می پرداختید. مثلاً چرا یکی از اساتید در قسمت اول عمامه به سر داشت و روح و تن خودش رو با ولدمورت تقسیم کرده بود یا چرا مفاهیمی مثل شهید دادن یا تاثیر خون مبتنی بر فرهنگ عاشورایی با این حجم در این سلسله داستان موج می زند یا اینکه هری پاتر اصلا یک فرد باهوش و یا اخلاقمدار نبود بلکه یک مدیریت بر پایه اشراف اطلاعاتی بیشتر اون هم به واسطه ارتباطات ذهنی داشت و خیلی از موارد و مسائل سنگین که به نظر من مغفول ماند. بهتر بود به اینها هم می پرداختید.

 4. گردآفريد

  من بعد از چند سال با مستند های شما برگشتم سر هری پاتر و دوباره دیدمش. این بار بدون هیچ انتظار خاصی. یا حتی جهت گیری. فیلم ها پر از غلط غلوط هایی ه که میشه فقط از غلط هاش یه چند تا داستان دیگه درآورد! (احتمالا همون کاری که رولینگ داره انجام میده:))
  فقط یک بار از اول وسایل یا روش هایی که اسمشون تو کتاب یا فیلم میاد رو مرور کنید، ساعت شنی ای که برای سفر در زمان استفاده میشه( که البته کسی باهش اونقدر عقب نمیره که ولدمورت رو قبل از به قدرت رسیدن از بین ببره)، روش نقل و انتقالی که بهش میگن آپارات(و هیچ کس در مقابل ولدمورت ازش برای فرار استفاده نمیکنه!)، اون چیزی که شبیه پرده بود و جنازه سیریوس بلک رو کشید داخل (خب دقیقاً هدف استفاده ش چی بود؟!)، اون معجون هایی که سوروس اسنیپ درست میکرد با اون انبار پر و پیمونش(یعنی تصادفاً به ذهنش نرسیده معجونی برای درمان نیش و زخم ناگینی درست کنه؟؟اونم کسی که همیشه جونش رو برای هری پاتر به خطر میندازه!) یا poly juice potion ( به ذهن کسی از مرگخوارها نرسید که از این معجون تغییر شکل استفاده کنه و خودشو جای دراکو مالفوی یا کس دیگه ای از اسلایترینی ها بذاره و اون کمد های قسمت 6رو تعمیر کنه؟ چه کسی از مالک مغازه بورگین و بورکس بهتر؟ اگرچه مسلماً بلاتریکس لسترنج هم بدش نمیومد امتحان کنه!)
  کاش مستند هاتون ادامه داشت!!

 5. احمد

  بسم الله الرحمن الرحیم
  زنبور عسل پرواز نمی کند : چون وزن بدنش نسبت به بال هایش خیلی خیلی بیشتر است . این قانون کاملا صحیح است اما زنبور عسل که پرواز می کند . من فکر می کردم شما زنبور عسلی هستید که با این قدرت کم می خواهید خود را به اوج برسانید اما بعد از این قسمت فهمیدم شما کیوی هستید و اصلا بال ندارید .
  اگر دیدگاه هایتان را یک بار دیگر نگاه کنید مرا با دو روی متضاد ولی مکمل خواهید دید (یین و یانگ در اصول چین و ژاپن و کره) اولین آن با همین نام احمد است که روی منتقد من برای سازندگی شماست . دومین آن ناشناس است که انتظار قسمت های بعدی شما را می کشد .
  در هر صورت من هر هفته یک بار اینترنت را چک می کردم که قسمت های جدید را ببینم .
  هیچ رسانه ای نمی تواند ادعای بی طرفی کند . من فکر می کردم اولین رسانه بی طرف را پیدا کردم ولی اشتباه می کردم . شما تمام این مدت ما را سر کار گذاشته بودید . هفت قسمت ما فکر می کردیم هدف شما صرفا نقد سازنده است ولی حالا می فهمیم که شما با طنز ما را آماده کرده بودید که خواسته های خود را القا کنید (داعش خیلی به هری پاتر نزدیک است؟؟؟؟!!!!!)
  خداحافظ برای همیشه امیدوارم با مونک مدیا موفق باشید.

 6. حامد

  قسمت اولش که شعر و ور محضه…
  قسمت دوم هم که مثل اینکه بار قبل که توضیح دادم متوجه نشدید(قضیه جان پیچ و ابرچوبدستی)…مراجعه کنید به نظرات قسمت های قبل…

 7. حامد

  در مورد اینکه ولدمورت در کتاب جام آتش از خون هری برای جسمش استفاده کرد و این باعث شد محافظتی که مادر هری تو خونش به جا گذاشته بود در ولدمورت هم رسوخ کنه و نتونه به هری آسیب بزنه هم مطالعه کنید و به مردم دروغ نگید…
  ممنون…

 8. امير علي

  با سلام
  هري پاتر تمام نشد
  الان برادران وارنر منتظرن رولينگ داره يه داستان ديگه در باره هري مينويسه فقط هري ديگه دنيل نيس يكي ديگس D:
  راستي ما منتظر “نيروي حقيقت” جنگ ستارگانيم!!!

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.